Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Skin Cycling – trend, który podbija Internet!
Skin Cycling – trend, który podbija Internet!

Skin Cycling – trend, który podbija Internet!

W Internecie znaleźć można wiele trendów kosmetycznych, które zyskują na popularności na TikToku i Instagramie. Na TikToku hashtag #skincycling ma aż 229,6 mln wyświetleń – jest to również jeden z nielicznych internetowych trendów, który zyskuje uznanie nawet wśród dermatologów. Czym więc jest ów Skin Cycling i co wpływa na jego fenomen?

W rok 2023 wkroczyliśmy z ideą kosmetycznego minimalizmu, a Skin Cycling możemy traktować jako nawiązanie do tego trendu. 

Skin Cycling nie jest nową praktyką, która nagle zaczęła krążyć w świecie Internetu – dermatolodzy stosowali ją już o wiele wcześniej jako sposób na prostą i skuteczną poprawę kondycji skóry. Ułożony cykliczny harmonogram pielęgnacji, w którym przez cztery dni warto skupić się na różnych składnikach oraz działaniach, które zregenerują i polepszą ogólny wygląd cery. Każdy dzień posiada osobno przypisany mu filar pielęgnacji – tym samym oszczędzamy wieczorem wiele czasu, gdyż każdego dnia ograniczamy ilość używanych produktów, skupiając się jedynie na tych najważniejszych.

Ogólnie przyjęty harmonogram Skin Cycling wygląda w następujący sposób:

  • DZIEŃ 1: ZŁUSZCZANIE
  • DZIEŃ 2:  RETINOID
  • DZIEŃ 3:  REGENERACJA
  • DZIEŃ 4: REGENERACJA

Głównym celem pierwszego dnia harmonogramu Skin Cycling jest złuszczenie martwego naskórka, aby ułatwić przenikanie cennych substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Czynność ta wpływa również na poprawę gładkości, miękkości i przywrócenie promienności cery. Rekomendujemy, aby w przypadku cer wrażliwych stosować peelingi enzymatyczne. 

Dzień drugi polega na wprowadzeniu do swojej pielęgnacji intensywnie działającego składnika aktywnego, jakim jest wybrany retinoid. Polecamy sięgnąć po serum z retinalem, który wykazuje o wiele mniejszy potencjał drażniący w porównaniu do retinolu, co czyni go świetnym wyborem dla cer wrażliwych. Działa on również szybciej – nawet, jeżeli jest stosowany w niższych stężeniach.

Wprowadzenie retinalu do pielęgnacji skutkuje zminimalizowaniem niedoskonałości skóry (trądziku, blizn potrądzikowych, przebarwień), spłyceniem zmarszczek, ochroną skóry przed oznakami fotostarzenia oraz wspomaganiem prawidłowej kondycji bariery hydrolipidowej. 

Dzień trzeci i czwarty skupiają się na ochronie bariery hydrolipidowej – czyli na stosowaniu kosmetyków silnie nawilżających, łagodzących oraz regenerujących. W te dni nie wprowadzamy wielu składników aktywnych; podstawą jest intensywnie odżywczy krem na noc.

My rekomendujemy wdrożenie następującej rutyny pielęgnacyjnej przez cztery pierwsze dni rozpoczęcia harmonogramu pielęgnacji cyklicznej:

DZIEŃ 1: ZŁUSZCZANIE 

– Oczyszczanie twarzy delikatnymi produktami z serii ALGOPURE (olejkiem, emulsją lub żelem)

– Wykonanie peelingu enzymatycznego ALGOPURE i pozostawienie go na 15-20 minut. Następnie spłukanie letnią wodą

– Tonizacja skóry tonikiem ALGOTONIC

– Aplikacja nawilżającego serum do twarzy. Dla skóry suchej polecamy serum ALGORICH, a dla tłustej/mieszanej serum ALGOLIGHT

– Krem nawilżający na zakończenie pielęgnacji. Dla skóry suchej polecamy krem ALGORICH o bardziej treściwej konsystencji, a dla skóry mieszanej/tłustej krem ALGOLIGHT

DZIEŃ 2: RETINAL

– Oczyszczenie twarzy produktami ALGOPURE

– Tonizacja skóry tonikiem ALGOTONIC

– Serum z retinalem ALGOPRO R
(zalecamy rozpoczęcie od niższego stężenia 0,08% aby skóra wyrobiła tolerancję na dany składnik aktywny. Po zakończeniu kuracji serum z retinalem 0,08% można przejść na wyższe stężenie 0,16%)

– Krem nawilżający ALGORICH lub ALGOLIGHT

DZIEŃ 3: REGENERACJA

– Oczyszczenie twarzy produktami ALGOPURE

– Tonizacja skóry tonikiem ALGOTONIC

– Serum ALGORICH/ALGOLIGHT

– Krem nawilżający ALGORICH/ALGOLIGHT

DZIEŃ 4: REGENERACJA

– Oczyszczenie twarzy produktami ALGOPURE

– Tonizacja skóry tonikiem ALGOTONIC

– Serum ALGORICH/ALGOLIGHT

– Intensywnie regenerująca maska nocna ALGOMASK

Taka cykliczna rutyna jest idealna do wypróbowania na początek swojej drogi ze świadomą pielęgnacją lub jeżeli macie ochotę na zmiany swojego obecnego harmonogramu pielęgnacyjnego. 

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij