Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Dlaczego należy stosować specjalne produkty do pielęgnacji skóry wokół oczu?
Dlaczego należy stosować specjalne produkty do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Dlaczego należy stosować specjalne produkty do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Skóra wokół naszych oczu jest jedną z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych obszarów na naszej twarzy. Dlatego też wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Stosowanie specjalnych produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu nie jest tylko modą czy zbędnym dodatkiem do rutyny pielęgnacyjnej. Istnieje kilka ważnych powodów, dla których powinniśmy inwestować w produkty stworzone specjalnie do tego obszaru naszej twarzy.

1. Delikatność skóry:

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza i bardziej delikatna niż skóra na innych obszarach twarzy. Brak gruczołów łojowych i mniejsza ilość kolagenu sprawiają, że jest bardziej podatna na utratę wilgoci, zmarszczki oraz inne oznaki starzenia się. Dlatego konieczne jest stosowanie produktów, które są łagodne, delikatne i odpowiednio nawilżające, aby chronić tę delikatną skórę.

2. Zmniejszenie obrzęków i worków pod oczami:

Regularne stosowanie specjalistycznych produktów może pomóc w redukcji opuchlizny.

3. Redukcja zmarszczek i linii mimicznych:

Ze względu na częste mruganie, uśmiechanie się i inne mimiczne ruchy, skóra wokół oczu jest bardziej podatna na powstawanie drobnych zmarszczek.

4. Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi:

Skóra wokół oczu jest szczególnie narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia środowiska czy działanie wolnych rodników. Stosowanie kremów i serum ochronnych może pomóc w zapewnieniu dodatkowej ochrony.

5. Poprawa ogólnego wyglądu:

Nawilżona, zdrowa i promienna skóra sprawia, że spojrzenie wydaje się bardziej wypoczęte i młodsze.

Stosowanie specjalnych produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu nie tylko pomaga w zachowaniu młodszego wyglądu, ale także chroni tę delikatną część twarzy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i redukuje widoczność oznak zmęczenia i starzenia się skóry. Dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne produkty pod oczy z linii ALGOEYE, a także silnie regenerującą maskę pod oczy ALGOMASK.

Ostatnie wpisy

12 kwietnia 2024

SPF PRZEZ CAŁY ROK

Czy czujecie już to? Powietrze staje się cieplejsze, dni stają się dłuższe, a słońce zaczyna świecić jaśniej? Tak, to znak nadchodzącego wiosennego i letniego sezonu! Dla wielu z nas oznacza to więcej czasu na świeżym powietrzu, pikniki, spacery po parkach i dni spędzone na plaży. Ale czy pomyśleliście o odpowiedniej ochronie swojej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV?

04 kwietnia 2024

Kosmetyki SENSUM MARE docenione przez magazyn Glamour!

Kochani, właśnie ruszył plebiscyt Glamour Glammies 2024, w którym zostaliśmy nominowani w aż 4 kategoriach, dlatego gorąco zachęcamy Was do głosowania:

27 marca 2024

MIKROBIOM SKÓRY

Temat ten stanowi fascynujące pole badań w dziedzinie dermatologii i biologii. Mikrobiom skóry odnosi się do zbioru mikroorganizmów, głównie bakterii, które zamieszkują skórę ludzką, odgrywają istotną rolę w utrzymaniu zdrowia skóry poprzez regulację jej pH, ochronę przed patogenami oraz wspieranie procesów odpornościowych.

15 marca 2024

Sport dla pięknej skóry

Wielu z nas wie, że regularna aktywność fizyczna ma wiele korzyści dla zdrowia, w tym dla kondycji serca, wzmacniania mięśni czy utrzymywania prawidłowej wagi. Ale czy wiesz, że regularne uprawianie sportu może również przynieść korzyści dla Twojej skóry?

08 marca 2024

Psychodermatologia: Połączenie Urody i Zdrowia Psychicznego

W dzisiejszym zabieganym świecie troska o zdrowie psychiczne staje się coraz bardziej istotna, podobnie jak dbałość o skórę i urodę. Często zapominamy, że relacja między naszym umysłem a ciałem jest głęboka i złożona. W ostatnich latach coraz większą uwagę poświęca się dziedzinie znanej jako psychodermatologia, która bada związek między stanem emocjonalnym a stanem skóry.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij