Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Twoja skóra gotowa na lata
Twoja skóra gotowa na lata

Twoja skóra gotowa na lata

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest nieodłączną częścią naszego życia. Jest odpowiedzialne za wiele pozytywnych efektów, takich jak produkcja witaminy D przez skórę. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak oparzenia słoneczne, przedwczesne starzenie, a nawet nowotwory skóry. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wiedzieli, jak skutecznie się chronić. W tym wpisie przedstawimy kilka prostych, ale istotnych sposobów ochrony przed promieniowaniem UV:

 • Noś odpowiednie ubrania – wybieraj długie rękawy, spodnie i spódnice wykonane z materiałów gęsto tkanych, nie zapominaj o nakryciu głowy
 • Aplikuj filtr przeciwsłoneczny – stosuj kosmetyki o szerokim spektrum działania, które chronią zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. 
 • Unikaj ekspozycji w najgorętszych godzinach – promieniowanie UV jest najbardziej intensywne w godzinach między 11:00 a 16:00. 
 • Zakładaj okulary przeciwsłoneczne – upewnij się, że posiadają one filtr UV 400 lub oznaczenie 100% ochrony przed promieniowaniem UV. 

Wybór odpowiedniego filtru przeciwsłonecznego zasługuje na szersze omówienie. Na kosmetykach ochronnych często znajduje się wiele oznaczeń, ale co tak naprawdę one nam mówią?

 • SPF (Sun Protection Factor) to współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, określający efektywność kosmetyku z filtrem w zakresie promieniowania UVB. Przy oznaczeniu  SPF 50+ oznacza to, że do naszej skóry przedostaje się ponad 50 razy mniej promieniowania UVB niż miałoby to miejsce bez zastosowania produktu ochronnego z filtrem.
 • UVA w kółeczku mówi nam, że ochrona przeciwko promieniowaniu UVA wynosi co najmniej 1/3 wartości SPF.
 • PA++++ to azjatycki odpowiednik europejskiego PPD, cztery plusy oznaczają, że do skóry dotarła co najmniej 16 razy mniejsza dawka promieniowania UVA.
 • PPD (Persistent Pigment Darkening) jest to liczba wskazująca, ile razy mniejsza jest dawka promieniowania UVA, docierająca do skóry pokrytej filtrem.  
 • HEV/IR to ochrona przeciwko promieniowaniu podczerwonemu i niebiesko – fioletowemu.

Działanie promieniowania UVB odczuwalne jest najczęściej w formie poparzenia słonecznego, widzimy je także jako opaleniznę, ale również potrafi utrwalić przebarwienia pozapalne. W przypadku naszej szerokości geograficznej, jego natężenie jest zależne od pory roku – najsilniejsze występuje latem, a najsłabsze zimą. Natomiast promieniowanie UVA odpowiada za procesy starzenia oraz wystąpienie nowotworów skóry, niszczenie DNA komórek czy przebarwienia. Ma zdolność przenikania przez chmury i szyby, a jego natężenie jest stałe przez cały dzień, niezależnie od pory roku!

Odpowiednia aplikacja

Bardzo ważnym aspektem jest także odpowiednia aplikacja kosmetyku z filtrem, w przypadku ALGODROPS SPF 50+ i ALGODROPS SATIN SPF 50+:

 • Odpowiednią ilość kosmetyku nanieś na oczyszczoną skórę twarzy i równomiernie rozprowadź. Aby osiągnąć maksymalną ochronę przeciw promieniowaniu, nałóż około 2 pełne pompki.
 • Produkt możesz stosować na ulubione serum lub krem, stanowi idealną bazę pod makijaż i  świetnie łączy się z kremem BB ALGOTONE. 
 • Jeśli Twoja skóra jest wystawiona na ciągłe promieniowanie reaplikuj produkt co 2-3 godziny w celu zapewnienia jak najwyższej ochrony.
 • Produkt zawiera szerokopasmowe filtry organiczne nowej generacji bezpieczne dla ekosystemu, w technologii EcoSun Pass. 
 • Pamiętaj, chroń swoją skórę przed fotostarzeniem przez cały rok.
 • Dbając o zdrowie skóry, przygotowujesz ją na lata, a nie tylko na lato. 

#SPFtomusthave

Wybierz SPF najlepszy dla Twojej skóry twarzy. Rekomendujemy ALGODROPS SPF 50+, który ma formułę lekkiej emulsji, pozostawia skórę rozświetloną i przeznaczony jest dla skóry normalnej i suchej, a także nasz „new hero” ALGODROPS SATIN SPF 50+ o formule kremowej emulsji, powoduje lekki efekt matujący z satynowym wykończeniem i skierowany jest dla osób ze skórą mieszaną i tłustą. 

Co oferują kultowe emulsje ALGODROPS?

 • Wysoki filtr przeciwsłoneczny SPF 50+, ochrona przed promieniami UVA i UVB
 • Ochrona przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła
 • Przyczynia się do ochrony przed przebarwieniami i plamami pigmentacyjnymi wynikającymi z ekspozycji na promienie słoneczne
 • Ochrona przed promieniowaniem podczerwonym Infrared
 • Nawilżenie i pielęgnacja skóry
 • Lekka i łatwo rozprowadzająca się konsystencja zapewnia szybką aplikację, bez efektu bielenia

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV jest niezwykle istotna dla naszego zdrowia. Działając proaktywnie i podejmując odpowiednie środki ostrożności, możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia negatywnych skutków działania promieniowania UV. Dbając o swoją ochronę, możemy cieszyć się bezpiecznymi i przyjemnymi aktywnościami na świeżym powietrzu.

Ostatnie wpisy

12 kwietnia 2024

SPF PRZEZ CAŁY ROK

Czy czujecie już to? Powietrze staje się cieplejsze, dni stają się dłuższe, a słońce zaczyna świecić jaśniej? Tak, to znak nadchodzącego wiosennego i letniego sezonu! Dla wielu z nas oznacza to więcej czasu na świeżym powietrzu, pikniki, spacery po parkach i dni spędzone na plaży. Ale czy pomyśleliście o odpowiedniej ochronie swojej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV?

04 kwietnia 2024

Kosmetyki SENSUM MARE docenione przez magazyn Glamour!

Kochani, właśnie ruszył plebiscyt Glamour Glammies 2024, w którym zostaliśmy nominowani w aż 4 kategoriach, dlatego gorąco zachęcamy Was do głosowania:

27 marca 2024

MIKROBIOM SKÓRY

Temat ten stanowi fascynujące pole badań w dziedzinie dermatologii i biologii. Mikrobiom skóry odnosi się do zbioru mikroorganizmów, głównie bakterii, które zamieszkują skórę ludzką, odgrywają istotną rolę w utrzymaniu zdrowia skóry poprzez regulację jej pH, ochronę przed patogenami oraz wspieranie procesów odpornościowych.

22 marca 2024

Dlaczego należy stosować specjalne produkty do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Skóra wokół naszych oczu jest jedną z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych obszarów na naszej twarzy. Dlatego też wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Stosowanie specjalnych produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu nie jest tylko modą czy zbędnym dodatkiem do rutyny pielęgnacyjnej. Istnieje kilka ważnych powodów, dla których powinniśmy inwestować w produkty stworzone specjalnie do tego obszaru naszej twarzy.

15 marca 2024

Sport dla pięknej skóry

Wielu z nas wie, że regularna aktywność fizyczna ma wiele korzyści dla zdrowia, w tym dla kondycji serca, wzmacniania mięśni czy utrzymywania prawidłowej wagi. Ale czy wiesz, że regularne uprawianie sportu może również przynieść korzyści dla Twojej skóry?

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij