Cera naczynkowa - czym się charakteryzuję i jak o nią dbać?

Charakterystyka cery naczynkowej
Czy wiesz, jak wygląda cera naczynkowa? Charakteryzuje się niezwykłą wrażliwością, np. na zmieniające się czynniki zewnętrzne. Jest bardzo cienka, a często jej oznakami są, m.in. rumień na policzkach, pajączki w okolicach nosa, czerwone „niteczki” czy plamki na skórze.
Cera naczynkowa – jaka to skóra? W charakterystyce cery naczynkowej znajdziesz także widoczne na twarzy czerwone plamki, czyli płytko umieszczone naczynia krwionośne. W przypadku skóry naczynkowej zaczerwienienie najczęściej pojawiają się na brodzie, policzkach, w okolicach nosa czy na czole.
Przyczyny cery naczynkowej
Skoro już wiesz, jakie są cechy cery naczynkowej, przyjrzymy się teraz jej przyczynom. Zazwyczaj zmiany skórne, które opisaliśmy wyżej nie są niczym groźnym, a naturalną cechą skóry. Często przyczynami uaktywniania się cery naczynkowej są zmiany temperatury, pikantne potrawy czy po prostu bycie pod wpływem emocji. Czasami z objawami cery naczynkowej łączy się nadmierna suchość, skłonność do podrażnień, uczucie ściągnięcia czy długo utrzymujące się czerwone plamy na skórze. Jak zatem dbać o cerę naczynkową?
Warto przeczytać również: Przebarwienia pod oczami - skąd się biorą i jak je skutecznie zlikwidować?
Pielęgnacja cery naczynkowej
Potrafisz już rozpoznać cerę naczynkową, ale co należy jeszcze o niej widzieć?
Warto pamiętać, że ten typ cery lubi delikatną formę pielęgnacji. Wybieraj kosmetyki, które dostarczą jej właściwych składników aktywnych, unikaj mycia twarzy gorącą wodą, a także staraj się omijać nagłych zmian temperatur. Co ważne, nie należy stosować drażniących, mechanicznych peelingów do twarzy czy innych akcesoriów, które mogą podrażnić skórę. Odwiedzanie saun, solarium oraz gorących kąpieli może być także niewskazane przy posiadaniu takiej cery.
Czym należy się kierować przy pielęgnacji cery naczynkowej?
Taki typ cery potrzebuje troskliwej opieki, która zapewni jej nawilżenie, właściwe oczyszczenie oraz ochronę. Cera naczynkowa potrzebuje wyjątkowego podejścia, które zapewni jej delikatny typ pielęgnacji.
Domowe sposoby na cerę naczynkowa
Wiesz, już co to jest cera naczynkowa, teraz czas dowiedzieć się, jak ją pielęgnować i dostarczyć jej ważnych składników aktywnych.
Oto propozycja pielęgnacji cery naczynkowej krok po kroku:
- Pamiętaj o oczyszczaniu swojej twarzy, zarówno rano, jak i wieczorem. W porannej pielęgnacji wybierz żel do mycia twarzy z linii ALGOPURE, który daje przyjemne uczucie świeżości, pozostawia skórę oczyszczoną i dobrze przygotowaną do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Wyjątkowa formuła żelu wspomaga działanie łagodzące i kojące, nie powodując efektu ściągnięcia. Następnie spryskaj swoją skórę twarzy tonikiem ALGOTONIC, w którym znajduje się kwas hialuronowy, który przenika warstwę rogową skóry i doskonale ją nawilża oraz zapobiega jej wysuszeniu.
- Unikaj pocierania cery ręcznikiem. Osusz twarz, delikatnie przykładając do niej miękki ręcznik z linii ALGOPURE. To delikatny, przyjazny dla skóry ręcznik do twarzy został stworzony z myślą o pielęgnacji skóry wrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień. Ten wysokiej jakości ręcznik w kolorze ecru jest wykonany w 60% z wiskozy bambusowej oraz w 40% z włókien algowych SeaCELL®.
- Latem nie zapominaj, by nosić kapelusze oraz okulary przeciwsłoneczne, a także stosuj kremy z filtrem, najlepiej SPF 50. Możesz zastosować nasz lekki krem przeciwsłoneczny SPF 50+ z linii ALGODROPS, który szybko się wchłania, nie bieli i nie pozostawia tłustej warstwy. Zapewnia najwyższą ochronę i działanie pielęgnacyjne.
- Zastosuj peeling do twarzy, lecz pamiętaj o kilku ważnych aspektach. Stosuj je raz w tygodniu oraz omijaj peelingi mechaniczne, które mogą podrażnić szczególnie wrażliwą skórę, jaką jest cera naczynkowa. Stawiaj na peelingi enzymatyczne, które są bezpiecznie i łagodne dla skóry. Nasz delikatny peeling enzymatyczny ALGOPURE złuszcza martwy naskórek, rozświetla skórę twarzy, wyrównuje koloryt, działa przeciwzapalnie i redukuje zmarszczki. Pieprz tasmański zawarty w składzie działa przeciwzapalnie, redukuje zaczerwienienia, obrzęki i uczucie pieczenia, a algi zawarte w peelingu odżywiają i nawilżają skórę twarzy.
Interesują Cię także domowe sposoby pielęgnacji cery naczynkowej, które możesz znaleźć w swojej kuchni?
Jako ciekawostkę zdradzimy, że kolejnym domowym sposobem przy posiadaniu cery naczynkowej może być także własny peeling enzymatyczny z dyni. Wystarczy, że rozdrobnisz dynię do konsystencji papki i pozostawisz na twarzy przez 15-20 minut, a następnie zmyjesz ciepłą, nie gorącą wodą, a później przejdziesz do kolejnych kroków pielęgnacyjnych.
Zabiegi dla cery naczynkowej
Wiesz już o domowych zabiegach dla cery naczynkowej, a co w kwestii zabiegów gabinetowych? Laseroterapia to jeden z zabiegów, które mogą przyczynić się do redukcji widocznych naczynek. Warto jednak mieć na uwadze, że każdą taką decyzję należy skonsultować ze specjalistą, który jest w stanie ocenić naszą skórę twarzy i doradzić, który i jaki zabieg będzie odpowiedni.
Odpowiednie składniki aktywne dla cery naczynkowej
Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy będą właściwe? Wybór odpowiednich składników aktywnych w pielęgnacji dla cery naczynkowej odgrywa bardzo ważną rolę. Cera naczynkowa lubi się ze składnikami aktywnymi, jak np. witamina C, ceramidy, kosmetyki z niacynamidem czy peptydami. Kosmetyki z witaminą C, takie jak, np. serum z witaminą C 10% ALGOPRO jest odpowiednie w pielęgnacji każdego typu skóry, szczególnie w pielęgnacji skóry naczyniowej, skłonnej do podrażnień i zaczerwienień. Unikalna formuła serum została zaprojektowana by poprawić kondycję skóry oraz wspomóc ją w wizualnym odmłodzeniu. Starannie przemyślana receptura oparta na 24 składnikach aktywnych pomaga ujędrnić skórę oraz poprawia jej elastyczność. Po zastosowaniu serum cera staje się zauważalnie gładsza i intensywnie nawilżona oraz pełna naturalnego blasku.
Z kolei nawilżająco – odbudowująca esencja ceramidowa ALGOPRO jest odpowiednia dla osób ze skórą suchą i bardzo suchą, delikatną i wymagającą regeneracji w szczególności dla cery z dysfunkcją bariery hydrolipidowej, w tym skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. To także jeden z kosmetyków do pielęgnacji skóry naczynkowej, który może zawitać w Twojej kosmetyczce.