Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Częste błędy pielęgnacyjne
Częste błędy pielęgnacyjne

Częste błędy pielęgnacyjne

Błędy pielęgnacyjne mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i wygląd naszej skóry. Dziś przedstawimy Wam kilka powszechnych przyzwyczajeń, które warto wyeliminować. Czy jesteście pewni, że nie popełniacie żadnych z tych błędów pielęgnacyjnych?

Jeden ręcznik do ciała i twarzy

Do twarzy powinniśmy stosować inny ręcznik, niż do reszty ciała – zmniejsza to ryzyko transferu mikroorganizmów. Świetnie sprawdzi się tutaj delikatny i przyjazny dla skóry ręczniczek ALGOPURE.

Zbyt agresywne produkty oczyszczające

Stosowanie kosmetyków, które zawierają składniki drażniące, może prowadzić do przesuszenia skóry, dlatego należy stosować łagodne środki myjące, takie jak nasz łagodny żel ALGOPURE.

Pominięcie demakijażu przed snem

Pozostawienie makijażu na skórze przez noc może prowadzić do zatkania porów i powstawania pryszczy. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy przy użyciu serii ALGOPURE powinno na stałe zagościć w naszej codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Zapominanie o ochronie przeciwsłonecznej

Promieniowanie UV jest szkodliwe dla skóry i może prowadzić do przedwczesnego starzenia się, a nawet nowotworów skóry. Zawsze powinniśmy stosować emulsję ALGODROPS SPF 50+ lub ALGODROPS SATIN SPF 50+, nawet w pochmurne dni.

Zaniedbywanie diety

To, co jemy, ma wpływ na stan skóry. Dieta bogata w warzywa, owoce, białko i zdrowe tłuszcze może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry.

Zbyt gorące prysznice

Długie, gorące prysznice przyczyniają się do przesuszenia skóry, więc starajmy się stosować letnią wodę.

Błędne łączenie składników aktywnych

Zwracajmy uwagę na to, jakie produkty używamy, ponieważ nie wszystkie składniki aktywne mogą być stosowane równocześnie w jednej rutynie pielęgnacyjnej.

Zbyt częste peelingi

Nadmierne stosowanie peelingów może uszkodzić delikatną skórę, prowadzić do podrażnień i uszkodzić barierę hydrolipidową. Powinniśmy wykonywać je około 2/3 razy w tygodniu, indywidualnie obserwując skórę.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij