Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Zimowa pielęgnacja skóry
Zimowa pielęgnacja skóry

Zimowa pielęgnacja skóry

Zima to czas, kiedy nasza skóra potrzebuje dodatkowej troski i uwagi. Dlatego podzielimy się z Wami prostym, ale skutecznym zestawem pielęgnacyjnym, który sprawi, że Wasza skóra będzie zdrowa i odżywiona nawet w trudnych warunkach zimowych temperatur.

Krok 1

Delikatny peeling:

Zacznijmy od usuwania martwych komórek skóry za pomocą delikatnego peelingu ALGOBODY. Masaż przy użyciu peelingu pozwoli usunąć martwy naskórek, przywracając skórze świeżość i gładkość. Używajcie peelingu raz lub dwa razy w tygodniu, dostosowując częstotliwość do indywidualnych potrzeb swojej skóry.

Krok 2

Intensywne nawilżanie balsamem:

Po peelingu skóra jest gotowa na intensywne nawilżenie. Sięgnijcie po bogaty balsam do ciała ALGOBODY, który zawiera składniki nawilżające, takie jak np. witamina E. Aplikujcie balsam na wilgotną skórę tuż po kąpieli, aby zatrzymać wilgoć. Skupcie się na obszarach bardziej narażonych na przesuszenie, takich jak łokcie, kolana czy pięty.

Zimowa pielęgnacja skóry

Dodatkowe Wskazówki:

Nie zapominajcie o regularnym stosowaniu kremu do rąk ALGOBODY. Te delikatne obszary często są narażone na przesuszenie – zwłaszcza zimą.

Zapewnijcie swojej skórze SPA w domowym zaciszu, łącząc delikatny peeling z intensywnym nawilżeniem balsamem. Włączcie ulubioną muzykę, zapalcie świecę o przyjemnym zapachu, aby stworzyć atmosferę spokoju i zapewnijcie sobie chwilę tylko dla siebie.

Efekt? Skóra pełna blasku i gotowa na wyzwania zimowej aury!

Ostatnie wpisy

01 marca 2024

Siła Kobiet

Dzień Kobiet to czas, kiedy celebrujemy osiągnięcia, siłę i determinację kobiet na całym świecie. To również doskonała okazja, aby przyjrzeć się niezwykłym postaciom, które stoją za wieloma ważnymi zmianami społecznymi, kulturowymi i politycznymi.

23 lutego 2024

Dieta a kondycja skóry

Zła kondycja skóry może być związana z różnymi czynnikami, w tym z dietą. Oto kilka składników diety, które mogą wpływać negatywnie na stan skóry

16 lutego 2024

Kosmetyczny trend Mob Wife: Siła, Styl i Ostra Estetyka

W dzisiejszym świecie kultura piękna jest niezwykle dynamiczna, a trendy kosmetyczne często odzwierciedlają zmieniające się wartości społeczne oraz inspiracje z różnych obszarów życia. Jednym z najbardziej intrygujących trendów kosmetycznych ostatnich dni jest fenomen kosmetyczny mob wife.

13 lutego 2024

Zanurzeni w Miłości

Walentynki to dzień, który tradycyjnie kojarzy się z miłością między ludźmi, ale równie ważne jest pamiętanie o miłości do samego siebie. Pielęgnacja skóry może być nie tylko sposobem na zachowanie zdrowej i pięknej cery, ale także wyrazem troski o siebie i swoje samopoczucie.

02 lutego 2024

Co to jest sebum i jak uniknąć jego nadmiaru.

Wydzielanie sebum jest ważnym procesem dla skóry, ponieważ pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia oraz regulować temperaturę ciała. Zabezpiecza przed bakteriami i częściowo przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi. W skład sebum wchodzą glicerydy, woski, skwalen, cholesterol i inne substancje (np. estry cholesterolu czy węglowodory). Dzięki sebum skóra utrzymuje odpowiednie pH, nawilżenie i elastyczność.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij