Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Pielęgnacja skóry dłoni
Pielęgnacja skóry dłoni

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi – są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

Dlaczego pielęgnacja skóry dłoni jest ważna?

 • Najbardziej Narażona Część Ciała:

  Dłonie są jednymi z najczęściej narażonych na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Zimno, wiatr, promieniowanie UV, detergenty – wszystko to może wpływać na kondycję skóry dłoni.

 • Widoczny Wskaźnik Starzenia:

  Skóra dłoni może szybko ujawnić oznaki starzenia. Wraz z upływem czasu, skóra staje się bardziej podatna na utratę jędrności i pojawianie się zmarszczek. Regularna pielęgnacja może zdecydowanie opóźnić ten proces.

 • Codzienna Ekspozycja na Detergenty:

  Higiena rąk jest ważna, ale częste używanie detergentów może prowadzić do utraty wilgoci i wysuszenia skóry dłoni.

 • Ochrona Przed Infekcjami:

  Skóra dłoni stanowi naturalną barierę przed infekcjami, ale aby spełniała tę funkcję, musi być zdrowa. Nawilżona i odpowiednio zadbana skóra lepiej chroni przed drobnoustrojami.

Jak zadbać o skórę dłoni?

 • Regularne nawilżanie – używajcie kremu do rąk codziennie, zwłaszcza po umyciu dłoni. Wybierzcie kremy zawierające naturalne składniki, takie jak oleje roślinne czy masła, aby skóra była intensywnie nawilżona.
 • Regularne peelingi – raz w tygodniu zastosujcie delikatny peeling, aby usunąć martwe komórki skóry i pobudzić mikrokrążenie.
 • Unikanie produktów drażniących.

Naszą rekomendację stanowi nasza nowość ALGOBODY intensywnie nawilżająco-odżywczy krem do rąk i paznokci. Krem został stworzony z myślą o pielęgnacji delikatnej skóry dłoni, szczególnie tej podrażnionej, przesuszonej, wymagającej odżywienia.
Wzbogacona formuła zawiera 23 starannie wyselekcjonowane składniki aktywne. Krem działa jak odżywczo-regeneracyjna terapia dla skóry i chroni przed nadmierną utratą wody z naskórka, a ekskluzywny kwiatowo-drzewny zapach sprawi, że poczujesz się wyjątkowo.

Pamiętajcie, że odpowiednia pielęgnacja skóry dłoni może wpływać pozytywnie nie tylko na ich wygląd, ale i na Wasze ogólne samopoczucie!

Ostatnie wpisy

01 marca 2024

Siła Kobiet

Dzień Kobiet to czas, kiedy celebrujemy osiągnięcia, siłę i determinację kobiet na całym świecie. To również doskonała okazja, aby przyjrzeć się niezwykłym postaciom, które stoją za wieloma ważnymi zmianami społecznymi, kulturowymi i politycznymi.

23 lutego 2024

Dieta a kondycja skóry

Zła kondycja skóry może być związana z różnymi czynnikami, w tym z dietą. Oto kilka składników diety, które mogą wpływać negatywnie na stan skóry

16 lutego 2024

Kosmetyczny trend Mob Wife: Siła, Styl i Ostra Estetyka

W dzisiejszym świecie kultura piękna jest niezwykle dynamiczna, a trendy kosmetyczne często odzwierciedlają zmieniające się wartości społeczne oraz inspiracje z różnych obszarów życia. Jednym z najbardziej intrygujących trendów kosmetycznych ostatnich dni jest fenomen kosmetyczny mob wife.

13 lutego 2024

Zanurzeni w Miłości

Walentynki to dzień, który tradycyjnie kojarzy się z miłością między ludźmi, ale równie ważne jest pamiętanie o miłości do samego siebie. Pielęgnacja skóry może być nie tylko sposobem na zachowanie zdrowej i pięknej cery, ale także wyrazem troski o siebie i swoje samopoczucie.

02 lutego 2024

Co to jest sebum i jak uniknąć jego nadmiaru.

Wydzielanie sebum jest ważnym procesem dla skóry, ponieważ pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia oraz regulować temperaturę ciała. Zabezpiecza przed bakteriami i częściowo przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi. W skład sebum wchodzą glicerydy, woski, skwalen, cholesterol i inne substancje (np. estry cholesterolu czy węglowodory). Dzięki sebum skóra utrzymuje odpowiednie pH, nawilżenie i elastyczność.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij