Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Mój plan pielęgnacyjny
Mój plan pielęgnacyjny

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

Na początek należy ustalić, z jakim typem cery mamy do czynienia:

 • Skóra sucha

  Charakteryzuje się niewystarczającym poziomem nawilżenia. Brak odpowiedniej ilości sebum sprawia, że skóra staje się łatwo podatna na przesuszenie. Ten typ skóry może wydawać się szorstki, łuszczący się, a czasem nawet popękany.

  Skóra sucha wymaga intensywnej pielęgnacji nawilżającej, zazwyczaj w postaci kremów o bogatej konsystencji i składnikach, które wspierają odbudowę warstwy lipidowej.

 • Skóra normalna

  Skóra normalna to ideał równowagi. Charakteryzuje się zdrowym poziomem nawilżenia, elastycznością i gładkością. Pory są zazwyczaj widoczne, ale nie są ani zbyt rozszerzone, ani zbyt zwężone. Skóra normalna nie wykazuje nadmiernego przetłuszczania ani przesuszania.

  W przypadku tego typu skóry wystarcza codzienna pielęgnacja, aby utrzymać jej naturalne piękno i zdrowy wygląd.

 • Skóra mieszana

  Skóra mieszana to kombinacja dwóch różnych typów cery. Zazwyczaj strefa T (czoło, nos, broda) charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum, podczas gdy reszta twarzy może być sucha lub normalna.

  Skóra mieszana wymaga zróżnicowanej pielęgnacji, gdzie obszary tłuste wymagają kontrolowania nadmiaru sebum, a obszary suchsze potrzebują nawilżenia. Dbanie o równowagę między nawilżaniem a kontrolą sebum jest kluczowe dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry mieszanej.

 • Skóra tłusta

  Skóra tłusta charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum. Pory są zazwyczaj rozszerzone, a skóra może mieć błyszczący wygląd, zwłaszcza w strefie T. Skłonność do trądziku, zaskórników i wyprysków może być zwiększona.

  Pielęgnacja skóry tłustej powinna skupiać się na regulowaniu produkcji sebum oraz na stosowaniu lekkich, niekomedogennych produktów pielęgnacyjnych. Regularne oczyszczanie jest kluczowe dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry tłustej.

Pielęgnacja Poranna:

 1. Delikatne oczyszczanie przy użyciu żelu z serii ALGOPURE
 2. Tonizacja przy użyciu ALGOTONIC, pozwoli utrzymać odpowiednie pH skóry, a także przygotowuje do następnych etapów pielęgnacji.
 3. Działanie anti-aging z użyciem naszej nowości ALGOPRO Peptydy, dzięki czemu skóra będzie gładka i napięta, a zmarszczki odejdą w zapomnienie.
 4. Nawilżenie to podstawa, dlatego w tym kroku warto sięgnąć po serum z serii ALGOLIGHT lub ALGORICH.
 5. Ostatni krok to ochrona SPF bez względu na porę roku, tu niezastąpiona jest seria ALGODROPS.

Pielęgnacja Wieczorna:

 1. Dwuetapowe oczyszczanie to krok, którego nie można pominąć, emulsja lub olejek ALGOPURE pozwolą na usunięcie makijażu czy emulsji z filtrem SPF, natomiast żel pozwoli pozbyć się pozostałych zanieczyszczeń.
 2. Tonizacja przy użyciu ALGOTONIC, tak jak w przypadku pielęgnacji porannej, pozwoli utrzymać odpowiednie pH skóry, a także przygotowuje do następnych etapów pielęgnacji.
 3. Witamina C ALGOPRO C, zadba o promienny wygląd cery, antyoksydację i zwalczanie niedokonałości.
 4. Noc to świetny czas na intensywną regenerację, a do tego nie ma nic lepszego niż nasza nowość ALGOPRO Ceramidy.
 5. Ostatnim , ale nie mniej ważnym krokiem jest zamknięcie pielęgnacji kremem ALGOLIGHT lub ALGORICH, które zadbają o odpowiednią kondycję naszej bariery hydrolipidowej.

 

 

Ważne Rady:

 • Pamiętajcie, że każdy ma inny typ skóry, więc dostosuj swoją pielęgnację do swoich indywidualnych potrzeb.
 • Osoby o skórze wrażliwej powinny wybierać produkty działające, ale jednocześnie delikatne.
 • Pielęgnacja powinna być stałym rytuałem, a nie tylko okazjonalną praktyką.
  Regularność przynosi najlepsze rezultaty.

Zapomnijcie o uniwersalności i dostosujcie swoją pielęgnację do unikalnych potrzeb swojej skóry. Pamiętajcie, że pielęgnacja poranna i wieczorna to klucz do zdrowej, promiennej cery przez cały dzień i noc!

Właśnie teraz jest świetna okazja na uzupełnienie swojej kosmetyczki lub skompletowania jej od podstaw, dzięki trwającej promocji BLACK WEEK.

Ostatnie wpisy

01 marca 2024

Siła Kobiet

Dzień Kobiet to czas, kiedy celebrujemy osiągnięcia, siłę i determinację kobiet na całym świecie. To również doskonała okazja, aby przyjrzeć się niezwykłym postaciom, które stoją za wieloma ważnymi zmianami społecznymi, kulturowymi i politycznymi.

23 lutego 2024

Dieta a kondycja skóry

Zła kondycja skóry może być związana z różnymi czynnikami, w tym z dietą. Oto kilka składników diety, które mogą wpływać negatywnie na stan skóry

16 lutego 2024

Kosmetyczny trend Mob Wife: Siła, Styl i Ostra Estetyka

W dzisiejszym świecie kultura piękna jest niezwykle dynamiczna, a trendy kosmetyczne często odzwierciedlają zmieniające się wartości społeczne oraz inspiracje z różnych obszarów życia. Jednym z najbardziej intrygujących trendów kosmetycznych ostatnich dni jest fenomen kosmetyczny mob wife.

13 lutego 2024

Zanurzeni w Miłości

Walentynki to dzień, który tradycyjnie kojarzy się z miłością między ludźmi, ale równie ważne jest pamiętanie o miłości do samego siebie. Pielęgnacja skóry może być nie tylko sposobem na zachowanie zdrowej i pięknej cery, ale także wyrazem troski o siebie i swoje samopoczucie.

02 lutego 2024

Co to jest sebum i jak uniknąć jego nadmiaru.

Wydzielanie sebum jest ważnym procesem dla skóry, ponieważ pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia oraz regulować temperaturę ciała. Zabezpiecza przed bakteriami i częściowo przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi. W skład sebum wchodzą glicerydy, woski, skwalen, cholesterol i inne substancje (np. estry cholesterolu czy węglowodory). Dzięki sebum skóra utrzymuje odpowiednie pH, nawilżenie i elastyczność.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij