Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Peptydy w pielęgnacji skóry
Peptydy w pielęgnacji skóry

Peptydy w pielęgnacji skóry

Jeśli jesteście zainteresowani pielęgnacją skóry, to pewnie słyszeliście o niezastąpionym działaniu peptydów. To składniki, które w ostatnich latach zdobyły ogromną popularność w branży kosmetycznej, i to nie bez powodu, oferują nie tylko widoczne rezultaty, ale także długoterminowe korzyści.

Co to są peptydy?

Peptydy to krótkie łańcuchy aminokwasów, które stanowią podstawowe składniki białek. Białka są niezbędne dla zdrowia skóry, gdyż odgrywają kluczową rolę w procesach regeneracyjnych, odnowie komórkowej oraz utrzymaniu jędrności i elastyczności skóry. Peptydy są niczym budulce, z których skóra tworzy kolagen, elastynę i inne białka strukturalne.

Jak działają peptydy na skórę?

Działanie peptydów jest bez wątpienia wielowymiarowe.

  • Stymulacja produkcji kolagenu

Mogą stymulować komórki skóry do produkcji większej ilości kolagenu. Kolagen jest kluczowym białkiem utrzymującym skórę jędrną i elastyczną. Z wiekiem produkcja kolagenu maleje, dlatego peptydy pomagają w zachowaniu młodzieńczego wyglądu skóry.

  • Redukcja zmarszczek

Peptydy działają na poziomie mięśni, co przekłada się na redukcję zmarszczek mimicznych, blokują sygnały nerwowe do mięśni, co sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne.

  • Nawilżanie i utrzymywanie bariery ochronnej

Mają zdolność przyciągania i zatrzymywania wilgoci w skórze, co przekłada się na jej głębokie nawilżenie. Pomagają również w odbudowie i wzmocnieniu bariery ochronnej skóry.

  • Przeciwdziałanie zmianom skórnym

Pomagają w redukcji stanów zapalnych, przebarwień i innych problemów skórnych. Działają przez regulację procesów pigmentacji oraz procesów regeneracji.

Peptydy w pielęgnacji skóry

Peptydy to kluczowe składniki w pielęgnacji skóry, a ich dwie kategorie – peptydy sygnałowe i biomimetyczne – stają się coraz bardziej popularne, ze względu na swoją zdolność do rewitalizacji oraz regeneracji skóry, znajdziecie je w naszym premierowym kosmetyku z linii ALGOPRO – Wysoce zaawansowanym serum przeciwzmarszczkowym z potrójnym peptydem.

Peptydy Sygnałowe:

Działają jak sygnały komunikacyjne dla komórek skóry, ich główne zadanie polega na informowaniu komórek o potrzebie produkcji kolagenu, elastyny i innych strukturalnych białek. Przekazują informacje, które mogą spowodować zwiększenie produkcji kolagenu, co przekłada się na jędrność i elastyczność skóry. Działają one jak katalizatory, uruchamiając procesy regeneracji i odnowy skóry. Zalicza się do nich peptyd trimiedziowy, który jest niezwykle pożądany w produktach kosmetycznych. Dzieje się tak, ponieważ peptyd ten, zwany Copper Tripeptide-1, działa jako czynnik wzrostu, który aktywuje fibroblasty, czyli komórki skóry odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Dodatkowo działa jako antyoksydant, co oznacza, że neutralizuje wolne rodniki. Wolne rodniki to cząsteczki, które mogą uszkadzać komórki skóry i przyspieszać procesy starzenia. Istotną zaletą jest również, że może działać synergicznie z innymi substancjami stosowanymi w kosmetykach, poprawiając ich penetrację w skórze. To oznacza, że pomaga innym składnikom lepiej wniknąć w skórę i działać bardziej skutecznie.

Peptydy Biomimetyczne:

Są zaprojektowane tak, aby naśladować naturalne procesy skórne. Są tworzone w taki sposób, aby przypominać struktury i sekwencje aminokwasów, które występują naturalnie. Dzięki temu są one doskonale tolerowane przez skórę i mogą łatwo wchłaniać się do jej głębszych warstw. Peptydy biomimetyczne są różnorodne pod względem działania. Wspomagają nawilżanie skóry, redukcję zmarszczek, redukcję przebarwień, wzmacnianie bariery ochronnej skóry i przynoszą wiele innych korzyści.

Peptydy to bez wątpienia jedna z najważniejszych innowacji w dziedzinie pielęgnacji skóry. Ich zdolność do stymulowania produkcji kolagenu, redukcji zmarszczek, nawilżania i wielu innych korzyści czyni je nieocenionymi w walce o zdrową, młodzieńczą i promienną skórę.

Ostatnie wpisy

12 kwietnia 2024

SPF PRZEZ CAŁY ROK

Czy czujecie już to? Powietrze staje się cieplejsze, dni stają się dłuższe, a słońce zaczyna świecić jaśniej? Tak, to znak nadchodzącego wiosennego i letniego sezonu! Dla wielu z nas oznacza to więcej czasu na świeżym powietrzu, pikniki, spacery po parkach i dni spędzone na plaży. Ale czy pomyśleliście o odpowiedniej ochronie swojej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV?

04 kwietnia 2024

Kosmetyki SENSUM MARE docenione przez magazyn Glamour!

Kochani, właśnie ruszył plebiscyt Glamour Glammies 2024, w którym zostaliśmy nominowani w aż 4 kategoriach, dlatego gorąco zachęcamy Was do głosowania:

27 marca 2024

MIKROBIOM SKÓRY

Temat ten stanowi fascynujące pole badań w dziedzinie dermatologii i biologii. Mikrobiom skóry odnosi się do zbioru mikroorganizmów, głównie bakterii, które zamieszkują skórę ludzką, odgrywają istotną rolę w utrzymaniu zdrowia skóry poprzez regulację jej pH, ochronę przed patogenami oraz wspieranie procesów odpornościowych.

22 marca 2024

Dlaczego należy stosować specjalne produkty do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Skóra wokół naszych oczu jest jedną z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych obszarów na naszej twarzy. Dlatego też wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Stosowanie specjalnych produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu nie jest tylko modą czy zbędnym dodatkiem do rutyny pielęgnacyjnej. Istnieje kilka ważnych powodów, dla których powinniśmy inwestować w produkty stworzone specjalnie do tego obszaru naszej twarzy.

15 marca 2024

Sport dla pięknej skóry

Wielu z nas wie, że regularna aktywność fizyczna ma wiele korzyści dla zdrowia, w tym dla kondycji serca, wzmacniania mięśni czy utrzymywania prawidłowej wagi. Ale czy wiesz, że regularne uprawianie sportu może również przynieść korzyści dla Twojej skóry?

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij