Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Ceramidy i ich działanie
Ceramidy i ich działanie

Ceramidy i ich działanie

 

Ceramidy to składniki kosmetyków, które odgrywają kluczową rolę w pielęgnacji. Są to lipidy o charakterystycznej budowie chemicznej, które stanowią naturalną część skóry i mają istotne znaczenie dla jej zdrowia i wyglądu. Działanie ceramidów w kosmetykach jest szeroko doceniane, ponieważ pomagają one w odbudowie bariery ochronnej skóry, a także w zachowaniu jej wilgotności, nawilżenia i elastyczności.

Oto kilka kluczowych aspektów, dlaczego warto stosować ceramidy w codziennej pielęgnacji:

  • Odbudowa bariery ochronnej

Odgrywają istotną rolę w utrzymaniu integralności bariery naskórka, która stanowi pierwszą linię obrony skóry przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia, promieniowanie UV i bakterie.

  • Utrzymywanie nawilżenia

Pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry poprzez zapobieganie nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka. Dzięki temu skóra pozostaje elastyczna, gładka i zdrowa.

  • Skuteczność w walce z problemami skórnymi

Ceramidy znalazły zastosowanie w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i z problemami, takimi jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca.

  • Regeneracja skóry

Przyczyniają się do regeneracji skóry poprzez wspomaganie procesów odbudowy naskórka. To oznacza, że pomagają w gojeniu się skóry po oparzeniach słonecznych, drobnych ranach lub podrażnieniach.

Ceramidy i ich działanie

A słyszeliście może o kompleksie ceramidów NP, AP i EOP, który znajdziecie w naszym ALGOPRO Wysoce regenerująco-odbudowującym serum z ceramidami?

Kompleks ceramidów NP, AP i EOP to ważne składniki lipidowe występujące w naskórku, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu bariery ochronnej skóry.

  • Ceramid NP

Stanowi około 50% wszystkich ceramidów w warstwie rogowej naskórka. Jego rola polega na utrzymaniu integralności bariery naskórka oraz na zapobieganiu utracie wody z powierzchni skóry. Ceramid NP jest istotny w utrzymaniu nawilżenia i ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

  • Ceramid EOP

Jest ceramidem kluczowym dla elastyczności skóry, to właśnie on stanowi około 40% wszystkich ceramidów w warstwie rogowej naskórka. Ceramid EOP pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, co ma duże znaczenie dla jej gładkości i sprężystości.

Wspólnie ceramidy NP, AP i EOP tworzą tzw. “naturalny nawilający kompleks ceramidowy” (NMF – Natural Moisturizing Factor), który jest niezbędny do utrzymania zdrowej i dobrze nawilżonej skóry. W przypadku naruszenia tej równowagi, na przykład przez działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy też zbyt agresywne lub źle dobrane kosmetyki, skóra może stawać się sucha, podatna na podrażnienia i utratę wilgoci.

Ceramidy to istotne składniki produktów do pielęgnacji twarzy, które pomagają w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry. Niezależnie od tego, czy masz skórę suchą, wrażliwą czy problematyczną, ALGOPRO serum z ceramidami bez wątpienia przyczyni się do poprawy jej stanu.

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij