Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Ceramidy i ich działanie
Ceramidy i ich działanie

Ceramidy i ich działanie

 

Ceramidy to składniki kosmetyków, które odgrywają kluczową rolę w pielęgnacji. Są to lipidy o charakterystycznej budowie chemicznej, które stanowią naturalną część skóry i mają istotne znaczenie dla jej zdrowia i wyglądu. Działanie ceramidów w kosmetykach jest szeroko doceniane, ponieważ pomagają one w odbudowie bariery ochronnej skóry, a także w zachowaniu jej wilgotności, nawilżenia i elastyczności.

Oto kilka kluczowych aspektów, dlaczego warto stosować ceramidy w codziennej pielęgnacji:

  • Odbudowa bariery ochronnej

Odgrywają istotną rolę w utrzymaniu integralności bariery naskórka, która stanowi pierwszą linię obrony skóry przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia, promieniowanie UV i bakterie.

  • Utrzymywanie nawilżenia

Pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry poprzez zapobieganie nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka. Dzięki temu skóra pozostaje elastyczna, gładka i zdrowa.

  • Skuteczność w walce z problemami skórnymi

Ceramidy znalazły zastosowanie w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i z problemami, takimi jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca.

  • Regeneracja skóry

Przyczyniają się do regeneracji skóry poprzez wspomaganie procesów odbudowy naskórka. To oznacza, że pomagają w gojeniu się skóry po oparzeniach słonecznych, drobnych ranach lub podrażnieniach.

Ceramidy i ich działanie

A słyszeliście może o kompleksie ceramidów NP, AP i EOP, który znajdziecie w naszym ALGOPRO Wysoce regenerująco-odbudowującym serum z ceramidami?

Kompleks ceramidów NP, AP i EOP to ważne składniki lipidowe występujące w naskórku, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu bariery ochronnej skóry.

  • Ceramid NP

Stanowi około 50% wszystkich ceramidów w warstwie rogowej naskórka. Jego rola polega na utrzymaniu integralności bariery naskórka oraz na zapobieganiu utracie wody z powierzchni skóry. Ceramid NP jest istotny w utrzymaniu nawilżenia i ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

  • Ceramid EOP

Jest ceramidem kluczowym dla elastyczności skóry, to właśnie on stanowi około 40% wszystkich ceramidów w warstwie rogowej naskórka. Ceramid EOP pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, co ma duże znaczenie dla jej gładkości i sprężystości.

Wspólnie ceramidy NP, AP i EOP tworzą tzw. “naturalny nawilający kompleks ceramidowy” (NMF – Natural Moisturizing Factor), który jest niezbędny do utrzymania zdrowej i dobrze nawilżonej skóry. W przypadku naruszenia tej równowagi, na przykład przez działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy też zbyt agresywne lub źle dobrane kosmetyki, skóra może stawać się sucha, podatna na podrażnienia i utratę wilgoci.

Ceramidy to istotne składniki produktów do pielęgnacji twarzy, które pomagają w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry. Niezależnie od tego, czy masz skórę suchą, wrażliwą czy problematyczną, ALGOPRO serum z ceramidami bez wątpienia przyczyni się do poprawy jej stanu.

Ostatnie wpisy

12 kwietnia 2024

SPF PRZEZ CAŁY ROK

Czy czujecie już to? Powietrze staje się cieplejsze, dni stają się dłuższe, a słońce zaczyna świecić jaśniej? Tak, to znak nadchodzącego wiosennego i letniego sezonu! Dla wielu z nas oznacza to więcej czasu na świeżym powietrzu, pikniki, spacery po parkach i dni spędzone na plaży. Ale czy pomyśleliście o odpowiedniej ochronie swojej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV?

04 kwietnia 2024

Kosmetyki SENSUM MARE docenione przez magazyn Glamour!

Kochani, właśnie ruszył plebiscyt Glamour Glammies 2024, w którym zostaliśmy nominowani w aż 4 kategoriach, dlatego gorąco zachęcamy Was do głosowania:

27 marca 2024

MIKROBIOM SKÓRY

Temat ten stanowi fascynujące pole badań w dziedzinie dermatologii i biologii. Mikrobiom skóry odnosi się do zbioru mikroorganizmów, głównie bakterii, które zamieszkują skórę ludzką, odgrywają istotną rolę w utrzymaniu zdrowia skóry poprzez regulację jej pH, ochronę przed patogenami oraz wspieranie procesów odpornościowych.

22 marca 2024

Dlaczego należy stosować specjalne produkty do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Skóra wokół naszych oczu jest jedną z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych obszarów na naszej twarzy. Dlatego też wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Stosowanie specjalnych produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu nie jest tylko modą czy zbędnym dodatkiem do rutyny pielęgnacyjnej. Istnieje kilka ważnych powodów, dla których powinniśmy inwestować w produkty stworzone specjalnie do tego obszaru naszej twarzy.

15 marca 2024

Sport dla pięknej skóry

Wielu z nas wie, że regularna aktywność fizyczna ma wiele korzyści dla zdrowia, w tym dla kondycji serca, wzmacniania mięśni czy utrzymywania prawidłowej wagi. Ale czy wiesz, że regularne uprawianie sportu może również przynieść korzyści dla Twojej skóry?

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij