Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Rozprawiamy się z mitami pielęgnacyjnymi
Rozprawiamy się z mitami pielęgnacyjnymi

Rozprawiamy się z mitami pielęgnacyjnymi

Z biegiem czasu pojawiło się wiele mitów i przekonań na temat pielęgnacji, które często nie mają pokrycia w rzeczywistości. W dzisiejszym wpisie rozwiejemy kilka popularnych mitów pielęgnacyjnych i przyjrzymy się faktom.

Mit 1
Więcej kosmetyków znaczy lepsza pielęgnacja

To jedno z najczęściej występujących przekonań. Nie jest prawdą, że im więcej produktów stosujemy na skórę, tym lepiej. Nadmierne używanie kosmetyków może prowadzić do przeciążenia skóry, podrażnień, a nawet zapychać pory. Warto skupić się na jakości produktów i dostosować ich ilość do indywidualnych potrzeb skóry.

Mit 2
Tłusta skóra nie potrzebuje nawilżania

To mit, który wielu osobom z tłustą cerą może wydawać się logiczny, ale jest błędny. Nawilżanie jest ważne dla każdego typu skóry, w tym dla skóry tłustej. Jeśli pomijamy nawilżanie, skóra może zareagować nadmierną produkcją sebum, co prowadzi do jeszcze większego problemu z nadmiernym błyszczeniem.

Mit 3
Pary wrzącej wody otwierają pory

To klasyczny mit, który nie ma naukowego uzasadnienia. Pory na skórze nie otwierają się ani nie zamykają pod wpływem temperatury. Jeśli jednak chcemy złagodzić i oczyścić skórę, warto zastosować peelingi enzymatyczne.

Rozprawiamy się z mitami pielęgnacyjnymi

Mit 4
Peelingi muszą być mocno ścierające

Peelingi mechaniczne z dużymi ziarnami mogą podrażniać skórę i prowadzić do mikrouszkodzeń. Peelingi enzymatyczne są bardziej delikatne i skuteczne, ponieważ usuwają martwe komórki skóry bez potrzeby nadmiernego tarcia.

Mit 5
Pielęgnacja skóry jest tylko dla kobiet

To, co jemy, ma wpływ na stan skóry. Dieta bogata w warzywa, owoce, białko i zdrowe tłuszcze może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry.

Mit 6
Ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna tylko latem

Ochrona przeciwsłoneczna powinna być codzienną częścią pielęgnacji skóry, niezależnie od pory roku. Promieniowanie UV jest obecne nawet w pochmurne dni i może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry oraz problemów skórnych.

Mit 7
Mycie twarzy kilka razy dziennie zapobiega trądzikowi

Zbyt częste mycie twarzy może naruszyć naturalny film hydrolipidowy skóry, prowadząc do nadmiernego wysuszenia i nadprodukcji sebum. Najlepiej oczyszczać skórę rano i wieczorem oraz używać łagodnych kosmetyków.

Pielęgnacja skóry to ważny element naszej codziennej rutyny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty warto wystrzegać się mitów i polegać na rzetelnych informacjach oraz poradach kosmetycznych dostosowanych do indywidualnych potrzebach naszej skóry. Każda cera jest inna a zdrowa i promienna skóra to efekt prawidłowej pielęgnacji opartej na faktach, nie na mitach.

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij