Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Częste błędy pielęgnacyjne
Częste błędy pielęgnacyjne

Częste błędy pielęgnacyjne

Błędy pielęgnacyjne mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i wygląd naszej skóry. Dziś przedstawimy Wam kilka powszechnych przyzwyczajeń, które warto wyeliminować. Czy jesteście pewni, że nie popełniacie żadnych z tych błędów pielęgnacyjnych?

Jeden ręcznik do ciała i twarzy

Do twarzy powinniśmy stosować inny ręcznik, niż do reszty ciała – zmniejsza to ryzyko transferu mikroorganizmów. Świetnie sprawdzi się tutaj delikatny i przyjazny dla skóry ręczniczek ALGOPURE.

Zbyt agresywne produkty oczyszczające

Stosowanie kosmetyków, które zawierają składniki drażniące, może prowadzić do przesuszenia skóry, dlatego należy stosować łagodne środki myjące, takie jak nasz łagodny żel ALGOPURE.

Pominięcie demakijażu przed snem

Pozostawienie makijażu na skórze przez noc może prowadzić do zatkania porów i powstawania pryszczy. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy przy użyciu serii ALGOPURE powinno na stałe zagościć w naszej codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Zapominanie o ochronie przeciwsłonecznej

Promieniowanie UV jest szkodliwe dla skóry i może prowadzić do przedwczesnego starzenia się, a nawet nowotworów skóry. Zawsze powinniśmy stosować emulsję ALGODROPS SPF 50+ lub ALGODROPS SATIN SPF 50+, nawet w pochmurne dni.

Zaniedbywanie diety

To, co jemy, ma wpływ na stan skóry. Dieta bogata w warzywa, owoce, białko i zdrowe tłuszcze może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry.

Zbyt gorące prysznice

Długie, gorące prysznice przyczyniają się do przesuszenia skóry, więc starajmy się stosować letnią wodę.

Błędne łączenie składników aktywnych

Zwracajmy uwagę na to, jakie produkty używamy, ponieważ nie wszystkie składniki aktywne mogą być stosowane równocześnie w jednej rutynie pielęgnacyjnej.

Zbyt częste peelingi

Nadmierne stosowanie peelingów może uszkodzić delikatną skórę, prowadzić do podrażnień i uszkodzić barierę hydrolipidową. Powinniśmy wykonywać je około 2/3 razy w tygodniu, indywidualnie obserwując skórę.

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij