Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Walka z przebarwieniami
Walka z przebarwieniami

Walka z przebarwieniami

Przebarwienia to problem, który dotyka coraz więcej osób, dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Skuteczna pielęgnacja wymaga odpowiedniego wyboru składników aktywnych, regularności i doboru kosmetyków uzupełniających.

Jednak walka z przebarwieniami jest ciężka, żeby usunąć uporczywe przebarwienia po trądziku, plamy słoneczne, czy przebarwienia hormonalne należy przede wszystkim być cierpliwym.

Wyróżniamy kilka rodzajów przebarwień

 • naskórkowe – mają jasnobrązowy kolor, spotyka się je najczęściej, płytsze i łatwiejsze do likwidacji
 • skórne – są zdecydowanie rzadsze, mają kolor ciemniejszy niż naskórkowe, położone są głębiej, co niestety powoduje, że są trudniejsze do rozjaśnienia.
 • mieszane – są połączenie dwóch powyższych rodzajów przebarwień

Gdy samodzielnie nie jesteśmy w stanie ocenić z jakim typem przebarwień się borykamy, warto zasięgnąć porady dermatologa.

Jak wiemy najlepszą ochroną jest atak, więc jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

 • należy stosować regularnie emulsję chroniącą przed promieniowaniem UV
 • unikać słońca w godzinach 11.00 -16.00
 • stosować dobrze dobraną pielęgnację

Walka z przebarwieniami

Oto kilka kroków, które pomogą Wam w doborze pielęgnacji:

 • Delikatne oczyszczanie- Wybieraj łagodne środki do mycia twarzy, które nie przesuszą skóry.
  Propozycja: seria oczyszczająca ALGOPURE
 • Kwas hialuronowy – to składnik, który pomaga nawilżyć i uelastycznić skórę. Może również pomóc w wygładzeniu przebarwień i drobnych zmarszczek.
  Propozycja: serum ALGOLIGHT lub ALGORICH
 • Witamina C – jest skutecznym przeciwutleniaczem, który pomaga w redukcji przebarwień i stymuluje produkcję kolagenu. Stosujcie serum z witaminą C na noc lub rano, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
  Propozycja: 10% serum lub 3% krem z witaminą C ALGOPRO C
 • Ochrona przed promieniowaniem UV – emulsję ochronną należy stosować codziennie bez względu na pogodę i porę roku.
  Propozycja: ALGODROPS SATIN SPF 50+ lub ALGODROPS SPF 50+
 • Retinoidy – są składnikami, które pomagają w redukcji zmarszczek i przebarwień. Najlepiej zacząć je stosować wieczorem, mogą one uczulać skórę, więc należy zacząć od niższych stężeń i zwiększać stopniowo.
  Propozycja: serum z retinalem 0,08% lub 0,16% ALGOPRO R
 • Regularne peelingi – mogą pomóc w usunięciu martwych komórek skóry i rozjaśnieniu przebarwień.
  Propozycja: enzymatyczny peeling-maska ALGOPURE

Pamiętajcie, że pielęgnacja cery z przebarwieniami wymaga cierpliwości i systematyczności. Wyniki nie zawsze pojawiają się natychmiast, ale regularna pielęgnacja i stosowanie odpowiednich kosmetyków mogą znacząco poprawić wygląd i zdrowie skóry.

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij