Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Witaminy w kosmetykach
Witaminy w kosmetykach

Witaminy w kosmetykach

Zastanawialiście się kiedyś czym są witaminy?

Związek chemiczny jest klasyfikowany jako witamina, jeśli spełnia kilka kryteriów:

 • Musi być niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jej brak może prowadzić do objawów niedoboru lub zaburzeń zdrowotnych.
 • Jest potrzebny w niewielkich ilościach, zwykle w dawkach mierzonych w miligramach lub mikrogramach.
 • Musi być obecny w żywności lub w określonych źródłach pokarmowych. Organizmy nie są w stanie samodzielnie wytwarzać wystarczających ilości danej witaminy i muszą ją dostarczać z pożywienia.
 • Ma ważne funkcje w organizmie, wpływa na zdrowie, rozwój i funkcjonowanie różnych układów i tkanek
 • Niedobór danej witaminy prowadzi do charakterystycznych objawów zdrowotnych związanych z brakiem tej witaminy.
 • Klasyfikacja jako witamina musi być poparta badaniami naukowymi i akceptacją społeczności naukowej.

Witaminy to organiczne związki chemiczne, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmów, w tym ludzi, zwierząt i niektórych mikroorganizmów. Chociaż organizmy potrzebują witamin w bardzo małych ilościach, ich rola w utrzymaniu zdrowia i zachowaniu życia jest kluczowa. Pełnią różnorodne funkcje w organizmach, takie jak regulowanie procesów metabolicznych, wzmacnianie układu odpornościowego, wspieranie wzrostu i utrzymanie zdrowia skóry, kości i innych tkanek.

Witaminy w kosmetykach

Witaminy są często wykorzystywane w kosmetykach ze względu na ich korzystne działanie na zdrowie i wygląd skóry. Dodawane do produktów kosmetycznych, takich jak kremy, serum, balsamy do ciała, mogą wpływać na poprawę kondycji skóry. Oto kilka przykładów, jak witaminy mogą być wykorzystywane w kosmetykach:

 • Witamina C
  Jest znana ze swoich właściwości przeciwutleniających i rozjaśniających. W kosmetykach może pomóc w redukcji przebarwień skórnych, poprawie elastyczności skóry i ochronie przed szkodliwym wpływem promieni UV.
 • Witamina E
  Działa jako silny przeciwutleniacz, chroniąc skórę przed uszkodzeniem spowodowanym działaniem wolnych rodników. Może też pomagać w nawilżeniu skóry i zapobieganiu starzeniu.
 • Witamina A
  Jest często stosowana w produktach przeciwstarzeniowych, ponieważ może pomóc w poprawie tekstury skóry, zmniejszeniu zmarszczek i stymulacji produkcji kolagenu.
 • Witaminy z grupy B
  Wiele witamin z tej grupy, może wspierać zdrowie włosów i paznokci.

Warto jednak pamiętać, że skóra ma swoją barierę ochronną, która może wpływać na wchłanianie witamin i składników aktywnych z kosmetyków. Dlatego ważne jest, aby wybierać produkty, które zawierają stabilne formy witamin.

ALGOPRO C krem i serum

Seria ALGOPRO C i ALGOPRO R jest świetnym wyborem. Krem i serum ALGOPRO C zawiera dwie najbardziej stabilne formy witaminy C takie jak: 3-O-Ethyl Ascorbic Acid i Ascorbyl Tetraisopalmitate. Natomiast w serum ALGOPRO R znajdziecie 0,8% i 0,16% retinal. Dodatkowo w naszych pozostałych kosmetykach występuje Witamina E (tokoferol), a także witamina B5 (pantenol).

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij