Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Świat Mikroorganizmów, które wpływają na Nasze piękno
Świat Mikroorganizmów, które wpływają na Nasze piękno

Świat Mikroorganizmów, które wpływają na Nasze piękno

Czy wiesz, że skóra to nie tylko piękny płaszcz, który chroni Nas przed światem zewnętrznym? To także niesamowity ekosystem mikroorganizmów, znany jako mikrobiom skóry. To fascynujące środowisko ma ogromny wpływ na zdrowie i wygląd skóry. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, dlaczego mikrobiom skóry jest wart Twojej uwagi i jak możecie go właściwie pielęgnować.

Co to jest mikrobiom skóry?

Mikrobiom skóry to złożona społeczność mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, które zamieszkują skórę. Te mikroorganizmy współegzystują z nami w symbiotycznym związku, wpływając na zdrowie i kondycję Twojej skóry. Chociaż może się to wydawać nieco dziwne, to właśnie ta różnorodność mikroorganizmów pomaga utrzymać równowagę skórną i chronić ją przed infekcjami.

Jak mikrobiom skóry wpływa na Twoją skórę?

Mikrobiom skóry działa jak tarcza ochronna, zapobiegając inwazjom patogenów i szkodliwych bakterii. Korzystne bakterie konkurują z patogenami, zapewniając naturalną obronę. Równowaga mikrobiomu jest kluczowa w zapobieganiu trądzikowi i stanom zapalnym skóry. Nieprawidłowa równowaga mikroorganizmów może prowadzić do nadmiernego wydzielania sebum i wywoływać problemy skórne. Zrównoważony mikrobiom może przyczynić się do promiennego i zdrowego wyglądu. Mikroorganizmy pomagają utrzymać odpowiednią wilgotność skóry i poprawiają jej elastyczność. Mikrobiom pomaga w utrzymaniu integralności bariery ochronnej, co jest kluczowe dla zapobiegania nadmiernemu wysuszeniu i podrażnieniom.

Świat Mikroorganizmów, które wpływają na Nasze piękno

Jak prawidłowo pielęgnować mikrobiom skóry?

Najlepiej wybierać delikatne produkty do oczyszczania, które nie naruszą naturalnej bariery ochronnej. Zbyt agresywne środki mogą uszkodzić mikrobiom, prowadząc do podrażnień i nadmiernego wysuszenia. Świetnie sprawdzi się tutaj dwuetapowe oczyszczanie linią ALGOPURE – najpierw użyj olejku lub emulsji do demakijażu, a następnie łagodnego żelu. To pozwoli usunąć zanieczyszczenia, makijaż, nadmiar sebum i filtr SPF, zachowując przy tym naturalny balans skóry. Uwaga: unikajcie nadmiernego oczyszczania. Zwróćcie również uwagę aby posiadać dodatkowy ręczniczek ALGOPURE do skóry twarzy – nie powinno się stosować jednego ręcznika do twarzy i ciała.

Polecamy również uzupełnić pielęgnację o tonik ALGOTONIC o łagodnym działaniu, który pomoże przywrócić pH skóry po oczyszczaniu. Sięgajcie po produkty zawierające składniki nawilżające i łagodzące, takie jak kwas hialuronowy, gliceryna, czy pantenol. Pomogą one utrzymać naturalną wilgotność skóry i zapobiec nadmiernemu wysuszeniu.

Należy także zapoznać się z prebiotykami i probiotykami, które sprzyjają prawidłowemu rozwojowi mikrobiomu. Probiotyki to żywe mikroorganizmy, takie jak bakterie i drożdże, które spożywane w odpowiednich ilościach mogą korzystnie wpływać na zdrowie organizmu. Im więcej bakterii zdrowych – tym mniej miejsca dla tych, które tworzą patologiczne stany.

Prebiotyki to rodzaj substancji, które występują w niektórych produktach żywnościowych i sprzyjają wzrostowi oraz aktywności korzystnych mikroorganizmów w jelitach, zwłaszcza bakterii probiotycznych. Innymi słowy, prebiotyki są substancjami pokarmowymi, które nie są trawione przez nasz organizm.

Dbajmy o nasz organizm holistycznie.

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij