Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Antyoksydanty w codziennej pielęgnacji
Antyoksydanty w codziennej pielęgnacji

Antyoksydanty w codziennej pielęgnacji

Stres oksydacyjny jest stanem, w którym ilość wolnych rodników (reaktywnych form tlenu) w organizmie przewyższa zdolność do ich neutralizacji i usuwania. Wolne rodniki są naturalnymi produktami reakcji metabolicznych, ale również mogą powstawać w wyniku działania czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, dym tytoniowy czy stres.

W normalnych warunkach nasz organizm posiada systemy antyoksydacyjne, które w naturalny sposób neutralizują nadmiar wolnych rodników i zapobiegają uszkodzeniom komórek i tkanek. Te antyoksydacyjne mechanizmy są naprawdę ważne, ponieważ wolne rodniki są bardzo reaktywne i mogą atakować elementy naszych komórek, takie jak DNA, białka i lipidy, powodując różne szkody. Jednakże, gdy ilość wolnych rodników przewyższa zdolność organizmu do ich zwalczania, dochodzi do stresu oksydacyjnego. Uszkodzenia komórek mogą być kumulowane i prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, takich jak przyśpieszone starzenie się skóry (zmarszczki, utrata elastyczności, przebarwienia).

W tym momencie warto odpowiedzieć na pytanie czym są antyoksydanty?

Antyoksydanty to grupa związków chemicznych, które pełnią kluczową rolę w ochronie organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Działają one jak “ochroniarze” organizmu, usuwając wolne rodniki lub stabilizując je, aby nie były tak szkodliwe.

Przykłady antyoksydantów to:

 • Witamina C
 • Witamina E (tokoferol)
 • Beta-karoten
 • Flawonoidy
 • Polifenole

Aby zwalczać stres oksydacyjny i zmniejszyć szkodliwy wpływ wolnych rodników na organizm, warto podejmować odpowiednie działania. Bardzo istotna jest dieta bogata w antyoksydanty, a także aktywność fizyczna. Spożywanie pokarmów zawierających antyoksydanty, takich jak owoce, warzywa, orzechy, nasiona, zielona herbata, czerwone wino czy niektóre przyprawy, pomaga w neutralizacji wolnych rodników. Regularna aktywność fizyczna pomaga w zwalczaniu stresu oksydacyjnego poprzez stymulację antyoksydacyjnych mechanizmów w organizmie.

Antyoksydanty w codziennej pielęgnacji

W przypadku stosowania antyoksydantów na skórę, najpopularniejszym składnikiem kosmetyków jest witamina C.

Witamina C jest dostępna w różnych formach, jeśli decydujesz się na stosowanie witaminy C, warto wybierać produkty, które mają stabilne formy witaminy C, takie jak 3-O Etylowy kwas askorbinowy, czy tetraizopalmitynian askorbylu, aby zapewnić skuteczność i stabilność produktu. Pochodne witaminy C są bardziej przyjaznymi formami tego antyoksydantu, wykazują większą stabilność oraz przynoszą inne, nawet lepsze korzyści dla skóry. Nasza seria ALGOPRO C sprawdzi się do tego idealnie.

Tetraizopalmitynian askorbylu

Trwała i stabilna forma witaminy C. Bardzo dobrze przenika w głębsze warstwy naskórka, a przy tym wykazuje wysoką skuteczność nawet w niskich stężeniach.

 • bardzo długa trwałość
 • dobrze łączy się z witaminą E, tworząc silny duet odmładzający
 • bardzo dobrze radzi sobie z przebarwieniami
 • polecany do skóry z oznakami starzenia oraz delikatnej

3-O Etylowy kwas askorbinowy

To najnowsza propozycja w świecie witaminy C. Wykazuje wysoką stabilność, przenikalność, a jednocześnie jest odporna na działanie światła i temperatury. Wśród jej cennych właściwości wystarczy wymienić działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.

 • bardziej stabilna forma witaminy C
 • nie powoduje podrażnień nawet w wysokich stężeniach
 • działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie
 • odpowiednia do cery problematycznej i wrażliwej
 • bardzo dobra odporność na światło i temperaturę

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij