Śledź nas na Instagramie Śledź nas na Facebooku Śledź nas na Social Mediach

Śledź nas

Strona główna / Blog / Co powinieneś wiedzieć o trendzie Clean Beauty?
Co powinieneś wiedzieć o trendzie Clean Beauty?

Co powinieneś wiedzieć o trendzie Clean Beauty?

Trend Clean Beauty jest jednym z najbardziej istotnych i największych światowych trendów w branży kosmetycznej. Czy czysty skład kosmetyku jest tożsamy z tym, że jest to produkt w 100% naturalny? Jakie kosmetyki możemy nazwać hasłem „clean”? W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić Wam ten pielęgnacyjny trend. 

O składzie kosmetyków mówi się coraz więcej, dzięki czemu wiemy już jak czytać etykiety i rozpoznać substancje, które nie będą służyć naszej skórze. Dużą rolę w edukowaniu klientów pełnią w dzisiejszych czasach media społecznościowe – Tik Tok, Youtube czy Instagram to miejsca,  gdzie rodzą się nowe trendy, szczególnie te dotyczące pielęgnacji. Nazwa Clean Beauty nie posiada jednej definicji, sam termin narodził się w Stanach Zjednoczonych i określał mianem Clean Beauty kosmetyki wolne od substancji, które mogą być potencjalnie szkodliwe, drażniące czy uczulające. Warto wspomnieć, że prawo kosmetyczne obowiązujące na terenie Unii Europejskiej jest rygorystyczne pod względem dopuszczania poszczególnych substancji do produkcji – obecnie ponad 1300 składników kosmetycznych jest zakazanych do stosowania ze względu na ich szkodliwość. Ogólnie kosmetyki zgodne z trendem Clean Beauty są produktami bezpiecznymi, przyjaznymi dla środowiska, są pozyskiwane w etyczny i zrównoważony sposób. Najważniejszym mottem trendu jest to, że dbanie o siebie nie powinno nikomu szkodzić, ani ludziom, ani zwierzętom, ani planecie, a prostota jest kluczem do skutecznej pielęgnacji. 

Trend Clean Beauty jest obecny w przestrzeni publicznej od 2017 roku i  jego popularność ciągle rośnie, ponieważ coraz więcej osób zmaga się z wrażliwą, atopową, reaktywną skórą, która źle reaguje na wiele produktów pielęgnacyjnych.  Kolejne, młode pokolenia są coraz bardziej świadome oraz dążą do lepszego dbania o swoje zdrowie poprzez obserwowanie tego, jakie kosmetyki wybierają i stosują w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. 

 

Jakie korzyści płyną ze stosowania się do filozofii Clean Beauty?

Po pierwsze – unikamy działania substancji o negatywnych opiniach, takich jak silikony, parabeny, aluminium,  etanolamina, oleje mineralne i inne. Wprawdzie są to substancje dopuszczone do stosowania w kosmetykach, jednak codzienne stosowanie produktów z wymienionymi składnikami po czasie może spowodować pogorszenie samopoczucia oraz problemy zdrowotne.

Po drugie – kosmetyki z silikonami, parabenami oraz innymi substancjami niezgodnymi z trendem clean beauty mogą uszkodzić mikroflorę skóry. Każdy z nas posiada własny, unikalny zestaw dobroczynnych bakterii żyjących na skórze, które utrzymują ją w równowadze oraz chronią przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Stosowanie kosmetyków z substancjami drażniącymi zaburza naszą naturalną równowagę, przez co osłabia barierę hydro-lipidową, co jest niekorzystne dla skóry.

Po trzecie – produkty Clean Beauty są idealne dla cery wrażliwej, reaktywnej i atopowej, gdyż znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych oraz podrażnienia skóry. Każda z nas przynajmniej raz w życiu zmagała się z pokrzywką albo zaczerwienioną, szczypiącą, podrażnioną skórą po użyciu jakiegoś drogeryjnego kosmetyku, produkty z linii Clean Beauty są zdecydowanie bardziej bezpieczne i lepiej tolerowane przez skórę.

Po czwarte – kosmetyki Clean Beauty są mniej szkodliwe dla środowiska. Każdego roku konsumenci stają się coraz bardziej świadomi tego jak ich codzienne wybory i rutyna pielęgnacyjna wpływa na otoczenie w którym żyją. Trend ten uczy nas, by brać odpowiedzialność za codzienne decyzje, ponieważ kosmetyki, których używamy na co dzień wpływają nie tylko na naszą skórę lecz również na naturę i środowisko. Kiedy oczyszczamy twarz żelem czy emulsją pozostałości produktu trafiają wraz ze ściekami do źródeł wody – rzek, mórz czy oceanów. Dlatego istotne jest, by kosmetyki miały składy jak najbardziej przyjazne środowisku, tak by nie zaburzyć delikatnej flory i fauny.

Po piąte – wybierając trend Clean Beauty wspieramy marki, które dbają, by każdy etap produkcji, począwszy od pozyskiwania składników, poprzez transport, produkcję i konfekcję był przeprowadzany w sposób etyczny i zrównoważony. Kosmetyki Clean Beauty mają wpisane w swoje DNA korzystanie z zasobów ziemi w sposób przemyślany oraz zrównoważony.

Po szóste – Clean Beauty to nie tylko czyste, bezpieczne składy ale również opakowania tworzone z biodegradowalnych, przyjaznych środowisku materiałów. Marki szukają ekologicznych rozwiązań, chętnie wykorzystują szkło, papier oraz inne biodegradowalne materiały pozyskiwane np. z trzciny cukrowej. Clean Beauty to mniej plastiku oraz innych sztucznych opakowań, czyli kolejna korzyść dla środowiska.

Jak widać, stosowanie kosmetyków zgodnych z trendem Clean Beauty niesie za sobą mnóstwo korzyści – wybierając te produkty w codziennej rutynie pielęgnacyjnej mamy pewność, że to co dostarczamy skórze jest dla niej bezpieczne i dobre.

W SENSUM MARE od początku wierzyliśmy, że tworzenie każdego produktu musi być zgodne z filozofią clean beauty, działamy w poszanowaniu środkowska naturalnego tworząc bezpieczne i skuteczne kosmetyki doceniane przez rzesze zadowolonych Klientek.

Ostatnie wpisy

08 grudnia 2023

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Dzisiaj chcemy poruszyć jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry - temat bariery hydrolipidowej. To jakby niewidzialny "płaszcz", który chroni naszą skórę przed utratą wilgoci, zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kiedy ta bariera jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na suchość, podrażnienia i inne problemy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli o nią dbać i wiedzieli, jak ją odbudować.

04 grudnia 2023

Pielęgnacja skóry dłoni

Nasze dłonie są nieustannie w centrum uwagi - są narażone na różne warunki atmosferyczne, a jednocześnie stanowią wizytówkę Twojej dbałości o siebie. Niestety, często zapominamy, że skóra dłoni wymaga szczególnej troski, a odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą wyglądać i czuć się znacznie lepiej.

24 listopada 2023

Mój plan pielęgnacyjny

Skóra każdej osoby jest unikalna, a więc i jej potrzeby różnią się w zależności od typu i warunków środowiskowych. Dlatego też, aby uzyskać zdrową i promienną cerę, warto zadbać o dostosowaną pielęgnację, uwzględniającą zarówno typ skóry, jak i porę dnia.

20 listopada 2023

ZESTAWY

Niedawno premierę miały nasze Zestawy Świąteczne - to nie tylko kosmetyki, ale także obietnica, która się spełnia, zapakowana w eleganckie prezentowe pudełka oraz welurowe, śnieżnobiałe woreczki.

W tym wpisie chcemy pomóc Wam z wyborem, jaki zestaw będzie idealny dla Waszych bliskich.

09 listopada 2023

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to magiczna pora roku, kiedy liście zmieniają kolory, a temperatura spada. Niestety, to również czas, kiedy skóra może stać się bardziej sucha, wrażliwa i podatna na różne problemy. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby zadbać o zdrowie skóry, w każdym detalu. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry w tym sezonie.

Używamy plików cookies. Dzięki nim strona działa prawidłowo, a Ty możesz z niej łatwiej korzystać.

Zamknij