Opublikowano:

PIELĘGNACJA SKÓRY TWARZY ZIMOWĄ PORĄ

Każda pora roku wymaga od nas, nie tylko odpowiedniego dla temperatury ubioru ale również, stosowania odpowiedniej pielęgnacji. Mieszkając w Polsce doświadczamy letnich upałów a zimą minusowych temperatur tym samym nasza skóra narażona jest na szereg czynników, które wpływają na nią negatywnie.

Zima to wymagający czas dla naszej skóry. Mróz, śnieg i wiatr na dworze, a ogrzewanie i klimatyzacja w pomieszczaniach i środkach transportu. Ten szok termiczny powoduje naprzemiennie skurczanie i rozkurczanie naczyń krwionośnych, co wpływa negatywnie na skórę twarzy i może powodować problemy z naczynkami. Dodatkowo niekorzystne warunki pogodowe wpływają na osłabienie naturalnej bariery hydrolipidowej przez co nasza skóra jest bardziej narażona na uszkodzenia.

Najczęstsze problemy z jakimi borykamy się zimową porą to przesuszenie skóry, problem z jej elastycznością. Skóra zimą często ma niezbyt przyjemny, szary koloryt, pozbawiona blasku często jest również narażona na infekcje czy powstawanie wyprysków. Poniżej w kilku krokach podpowiemy Wam jak prawidłowo zadbać o skórę twarzy.

  1. Odpowiedni dobór kosmetyków do typu cery. Często zimą sięgamy po bogate konsystencje kremów pomimo tego, iż nasza skóra ma tendencję do przetłuszczania. Komatogenność źle dobranych kosmetyków będzie występować o każdej porze roku dlatego osoby z cerą tłustą powinny używać lekkich i nieobciążających kremów; osoby z cerą suchą śmiało mogą stosować bogate kremy nawet dwa razy dziennie.
  2. Patrzymy na składy INCI. Coraz popularniejsze jest czytanie etykiet. Interesujemy się już nie tylko składem pożywienia, które kupujemy ale coraz częściej również kosmetyków jakich używamy. Pielęgnacja zimowa powinna być uzupełniona o kosmetyki które nawilżają (posiadają w składzie np. kwas hialuronowy, aloes, mocznik, komplek NMF czy algi) łagodzą i regenerują (panthenol, arginina, alantoina) lekko natłuszczające i kojące (np. olejek monoi).

Krem łączący nawilżenie, łagodzenie, ukojenie będzie najlepszym wyborem na zimowe dni.

  1. Nie używajmy mocnych, mechanicznych peelingów zimową porą. Nie podrażniajmy skóry, która i tak wystawiona jest na szereg negatywnych czynników zewnętrznych.
  2. Nawilżanie to nie tylko kosmetyki to również nasza dieta. Pamiętajmy, iż zimą ilość spożywanych napojów jest tak samo ważna jak letnią porą. Do naszego jadłospisu możemy włączyć herbatki ziołowe (np. naturalne od Essences.com.pl) czy napar z imbiru i miodu, które dodatkowo rozgrzeją nas w chłodne dni.

Zespół SENSUM MARE

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *